web 2.0 چیست ؟


web 2.0 چیست ؟Reviewed by نرگس پارسا on May 6Rating: 5.0

 استفاده از web 2.0 (وب ۲) در سئو کلاه خاکستری 

Web 2.0 چیست؟

به وب سایت هایی اشاره دارد که بر محتوای تولید شده توسط کاربران مختلف ، سهولت استفاده ،فرهنگ مشارکتی و قابلیت همکاری (یعنی سازگار با سایر محصولات، سیستم ها، و دستگاه ها)  نهایی شده اند و یا به عبارتی سایت‌ها یا خدمات اینترنتی که امکان تبادل اطلاعات را بین کاربران فراهم می‌کنند، یا به آنها اجازه تولید یا دستکاری در اطلاعات را می‌دهند، معمولا ” وب ۲ ” نامیده می‌شوند.

با گسترش کاربران در اینترنت دیگر کاربران فقط به خواندن مطالب در اینترنت اکتفا نمی کنند بلکه خود نیز دست به کار میشوند و دست به تولید محتوا برای دیگر کاربران برای تبادل اطلاعات می زنند.

تفاوت Web 1.0 با Web 2.0

Web 1.0 (نسل اول)از صفخات استاتیک ساخته شده اند و قابل تغییر توسط کاربران نمی باشند . اما Web 2.0 (نسل دوم) سایت هایی هستند که عمدتا شامل اطلاعات داینامیک می باشند و کاربران می‌توانند تغییراتی را در محتوا ایجاد کنند تا حتی بهتر از نمونه اولیه باشد.

با ذکر چند مثال این تفاوت را برای شما روشن می کنیم:

نت‌اسكیپ نماد یک سایت وب۱ می باشد. در مقابل گوگل نماد شاخص وب۲ است.

سایت Double Click نمنه وب ۱ و Google Ad Sense نمونه وب ۲:  سیاست سایت Double Click  بر مبنای صاحب اختیار بودن آگهی دهندگان و نه بازدید کنندگان طراحی شده بود ،اما در عوض سیاست و نوع طراحی گوگل کاملا بر مبنای رضایت بازدیدکنندگان طراحی شده است و به زبانی بازدیدکنندگان صاحب اختیارند. در سایت گوگل به جای استفاده از تبلیغات بنری از تبلیغات متنی که ساده تر و قابل فهم تر است استفاده می کند. در مقابل سایت Double Click از تبلیغات بنری و آگهی‌های Pop-up که آزاردهنده هستند از دید بازدیدکنندگان استفاده می کرد.

و یکی دیگر از نمونه های کاملا بارز یک وب ۲ سایت ویکی پدیا می باشد که کاملا توسط کاربران محتوا گذاری می شود و هر کاربری می تواند به راحتی مطلبی را ویرایش کند و اگر اشتباهی در محتوا وجود داشته باشد آن را تصیح کند.

WEB 2.0 Sites

https://twitter.com
https://linkedin.com
https://facebook.com
https://blogfa.com
https://xing.com
https://wordpress.com
https://blogger.com
https://last.fm
https://livejournal.com
https://weebly.com
https://tumblr.com
https://wikidot.com
https://webs.com
https://squidoo.com
https://rediff.com
https://academia.edu
https://diigo.com
https://travelblog.org
https://blog.yahoo.com
https://twoday.net….

web 2.0 برای لینک بیلدینگ

استفاده از وب ۲ نیز یکی ازتکنیک های سئو کلاه خاکستری می باشد زیراکه کاربران قادرند محتوا را با استفاده از دایرکتوری های Web 2.0، فروم‌ها و… ویرایش کنند. در تصویر زیر درباره اینکه چطور می توان از Web 2.0 برای سئو و لینک‌های ورودی استفاده کرد توضیح داده شده است.

web 2.0

وب ۲


مزایای Web 2.0 در سئو چیست؟

به دلیل آنکه ک Web 2.0 به صورت کامل به کاربران اجازه تولید محتوا و ویرایش را می‌دهد، مزایای زیر را دارد:

  • مزایای لینک: همانطور  که در مثال ها و نمونه های بالا دیدید تمام سایت های محبوب و کاربر محور نمونه های وب ۲ می باشند که از طریق لینکهای سایتهای وب ۲ به سایت خود می توانید بازدید سایت و در نتیجه رتبه سایت خود را افزایش دهید .و اگر چه بیشتر لینک های که از طریق سایتهای وب ۲ داده می شوند nofollow هستند اما تاثیر بسیار بالایی در در ارزشمند شدن لینکهای dofollow دارند و به صورت بالقوه باعث بالا رفتن ترافیک و بازدید سایت می شوند .
  • کیفیت ترافیک: در ابتدا باید سراغ کار کردن روی سکوهایی بروید که اکثر کاربران آن‌ها فعال هستند و دوم می‌بایست سراغ سکوهایی بروید که کاربران مرتبط با شما را دارند (این دو مورد با هم ارزشمندند) چرا که جذب ترافیک از چنین منابعی باعث افزایش نرخ تبدیل شما خواهد شد.استفاده از سوشیال مدیا در این زمینه بسیار موثر خواهد بود

جهت تولید محتوا و سئو و بهینه سازی سایت خود با تیم سایتی نو تماس حاصل فرمایید

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =