غیر فعال کردن افزونه های غیر ضروری در وردپرس

در رابطه با غیر فعال کردن افزونه های غیر ضروری در وردپرس این سوالات به وجود می آید. افزونه های غیرفعال سرعت وردپرس را کاهش می دهند؟ باید افزونه های غیر فعال را حذف کنیم؟ دلیل حذف افزونه ها چیست؟
در واقع بسیاری از کاربران وردپرس اغلب افزونه ها را برای تست نصب می کنند و سپس آنها را غیرفعال می کنند
.در این مقاله به بررسی دلایل نگه داری و افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس و نحوه برخورد وردپرس با افزونه های غیر فعال خواهیم پرداخت.

 غیر فعال کردن افزونه های غیر ضروری در وردپرس و حذف آن

مهمترین قابلیت وردپرس توسعه پذیری آن است. یعنی با استفاده از افزونه های مختلف دیگر میتوان آن را گسترده تر کرد. هنگامی که یک افزونه وردپرس را نصب می کنید، وردپرس فایل های مربوط به افزونه را به سرور میزبانی وب شما می فرستد. برای مشاهده تمامی افزونه ها (افزونه های فعال و غیرفعال) به منوی افزونه ها در پیشخوان رجوع کنید.
پس ازنصب هر افزونه ای برای شروع ابتدا باید آن را فعال کرد. این ها افزونه های فعال هستند که به صورت آبی رنگ های لایت شده اند. همچنین می توانید افزونه هایی را که فکر میکنید قابل استفاده نیستند غیرفعال کنید. که پس ازغیر فعال سازی لینکی با عنوان پاک کردن در زیر آن ها ظاهر میشود که می توانید افزونه های غیر ضروری را حذف و آنها را در وردپرس حذف کنید.

اگر افزونه های غیر فعال یا دی اکتیو داشته باشیم این افزونه باعث کاهش سرعت وردپرس می شود؟

خیر هیچ افزونه غیرفعال یا دی اکتیو سرعت وردپرس را کاهش نمی دهند. در این شرایط وردپرس الگوریتم خاصی در نظر میگیرد.

وردپرس با افزونه های غیر فعال چگونه برخورد می کند؟

هر بار که یک کاربر یک صفحه را از سایت وردپرسی خود درخواست می کند، وردپرس فرآیند بارگیری را شروع می کند . اینجا تنها افزونه های فعال در وب سایت شما بارگیری می شوند. همه ی افزونه های غیرفعال کاملا نادیده گرفته می شوند و بارگیری نمیشوند و دیگر نیازی به انجام عملیات بر روی افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس نیست.

اگر شما به تعداد بسیار زیادی افزونه غیرفعال(دی اکتیو) در وب سایت خود نصب کرده باشید، کارایی سایت شما را پایین نخواهد آورد و یا آن را کند نمی کنندتنها جایی که وردپرس به دنبال افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس شما است، صفحه افزونه های نصب شده است. حتی پس از آن، فقط فایل هدر افزونه را فراخوانی میکند و خود افزونه ها را بارگذاری نمی کند. پس افزونه های غیرفعال دلیل کندی نیستند.

آیا باید افزونه های غیر فعال در وردپرس را حذف کنیم؟

خیر ,اینکه چرا وردپرس به شما امکان غیرفعال سازی افزونه ها را داده به جای حذف مستقیم داده است چیست؟ گاهی اوقات شما فقط می خواهید افزونه را به طور موقت غیر فعال (خاموش) کنید. شاید نیاز باشد افزونه های خاموش را در آینده مجدد راه اندازی کنید و موقتا آن ها را غیرفعال میکنیم تا تنظیمات اعمال شده از دست نرود.

چرا نگه داشتن دائم افزونه های غیرفعال ضرر دارد؟

۱- وردپرس دائما به روز رسانی هایی را برای آن افزونه ها نمایش می دهد. این مورد می تواند کمی ضرر داشته باشد به ویژه اگر شما افزونه های خودرا به طور منظم به روز نگه دارید.

۲- افزونه های غیرفعال می توانند بدون ضرر باشند، اما همچنان فایل های اجرایی هستند. همان طور که قبلا اشاره کردیم وجود افزونه های غیرقابل استفاده مشکلات امنیتی به همراه دارند. چرا؟ چون در صورت تلاش دیگران برای هک کردن، این فایل ها می توانند آلوده شوند یا می توانند برای نصب نرم افزارهای مخرب در سایت شما مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان یک وظیفه امنیتی وردپرس، شما باید هر افزونه غیر فعال را که قصد استفاده مجدد ز آن را ندارید حذف کنید. امیدواریم که این مقاله به سوالات شما درباره افزونه های وردپرس ،غیرفعال سازی و حذف افزونه های غیر فعال کمک کرده باشد.

(تیم سایتی نو امیدوار است تا نکات آموزشی بالا مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد)

کلمات کلیدی :  غیر فعال کردن افزونه های غیر ضروری در وردپرس , آیا باید افزونه های غیر فعال در وردپرس را حذف کنیم؟ , وردپرس با افزونه های غیر فعال چگونه برخورد می کند؟ , چرا نگه داشتن دائم افزونه های غیرفعال ضرر دارد؟ , غیر فعال کردن افزونه های غیر ضروری در وردپرس و حذف آن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − ده =