تماس با ما : 3080 3353 026 | ایمیل : info@siteeno.com

تگ یا برچسب چیست ؟

تگ یا برچسب چیست ؟


تگ یا برچسب چیست ؟Reviewed by نرگس پارسا on Nov 7Rating: 4.5تگ برچسب چیستتگ برچسب چیست

تگ یا برچسب چیست ؟

همیشه سئو سایت در حال متحول شدن است.به شکلی که چیزی که دیروز در سئو یک سایت تاثیر بسیار زیادی داشت امروز عملا هیچ کاربردی ندارد.هر روز باید فاکتورهای سئو سایت در گوگل را بررسی کرد چرا که گاهی ادامه روشهای قدیمی سئو که در گذشته مرسوم بود امروزه باعث اسپم شناخته شده سایت و پنالتی شدن سایت از صفحات گوگل میباشد.

تگ برچسب چیست

تگ برچسب چیست

یکی از این موارد که امروزه استفاده از آن و تاثیر آن در سئو و بهینه سازی سایت به شدت تغغیر کرده است استفاده از تگ پرچسب می باشد.

آیا پرچسب ها(tags) دیگر تاثیر ندارد؟ آیا استفاده از آنها میتواند اثر منفی داشته باشد ؟درصد ایندکس بهتره یک مطلب با تگ چقدر است ؟آیا در صفحات اول شما تگ ایندکس شده میبینید ؟

تگ برچسب چیست

تگ برچسب چیست

قبل از پاسخ به این سوالات مختصر توضیحی درباره اینکه برچسب چیست میدهیم:

دسته بندی ها و برچسبها  هر کدام دارای کارایی خود در سایت یا وبلاگ می باشند .اما برای راحتی و کابر پسند بودن بهتر است که تعداد دسته ها زیاد نباشد تا کاربر در هنگام جستجو درباره مطلب مورد نظرش به راحتی وارد دسته مربوطه شود و مطلب خود را پیدا کند .استفاده از دسته های متعدد در بیشتر مواقع باعث گیج شدن کاربر میشود . برچسب گذاری نیز با هدفی مشابه به کار میرود و ترکیب این دو میتواند راهنمای مناسبی برای کاربران در یافتن مطالب مورد نظرشان در سایت شما باشد. در این مقاله به نحوه صحیح استفاده از تگ برچسب ها یا  Tag خواهیم پرداخت.

برچسب ها دسته بندی های خاص و کوچک تر را برای مطالب سایت شما انجام میدهند و به محتوای هر نوشته بستگی خواهند داشت در حالیکه دسته بندی براساس موضوع نوشته انجام میگیرد. برای ایجاد ارتباط بین مطالب در دسته های مختلف باید از برچسب گذاری استفاده کنید.

برای درک بهتر مثالی میزنیم فرض کنید شما در سایتتان مطلبی راجع به رمان هزار فرسنگ زیر دریا نوشته ژول ورن نوشته اید احتمالا برچسب مرتبط به موضوع میتواند بر چسب رمان  یا داستان باشد و استفاده از برچسب ژول ورن کار درستی نیست. حال اگر شما در قسمتی از سایتتان از نویسندگان بزرگ دنیا مطلبی آورده باشید که  در آن از ژول ورن هم نامی آمده باشد میتوانید برای خوانندگانی که ممکن است بعد از خواندن رمان علاقه به دانستن درباره ژول ورن داشته باشند .اگر شما در هر دو مطلب ذکر شده برچسب ژول ورن به کار برده باشید  کاربر میتواند براحتی و با کلیک بر روی آن تمام مطالبی که به نوعی با “ژول ورن در ارتباط است را مشاهده کند. همین مثال را میتوانید در مورد هر زمینه کاری یا موضوع دیگری بکار ببرید. در واقع برچسب ها کلمات مهم در متن شما هستند.

توجه : نباید برچسب ها را با کلمات کلیدی اشتباه بگیرید. به مقاله کلمات کلیدی مراجعه کنید.

حال می رویم به سراغ پاسخ سوالات بالا که آیا مثل گذشته میشود به صورت بی رویه از برچسبها استفاده کرد؟ جواب خیر است

نباید تصور شود که استفاده از برچسب ها باعث کسب رتبه بالا در گوگل می شود دیگر زمان گرفتن رتبه با برچسبها به سر آمده و باید در استفاده اصولی از آنها دقت کرد.البته همچنان دیده میشود که سایتهای قدیمی به استفاده از برچسبها ادامه میدهند اما این کار به رتبه آنها صدمه میزند. امروزه استفاده از لینکهای داخلی در جای مناسب و به شیوه مناسب به جای استفاده از برچسب ها توصیه میشود.امروزه مرتبط کردن مطالب سایت از طریق لینک دهی تاثیر بیشتری در  سئو سایت دارد تا استفاده از برچسبها. همانطور که در مقالات محتوا توضیح داده ایم امروزه ایجاد یک محتوا به شیوه درست و با لینک دهی دقیق اهمیت بیشتری دارد تا استفاده از برچسبها

نکته : استفاده از برچسب ها ی غیر استاندارد میتواند تاثیر بسیار منفی در ایندکس شدن صفحات سایتتان داشته باشد.

بایدها و نبایدهای استفاده از برچسب  چیست :

  • استفاده از برچسبهای طولانی ممنوع!
  • نوشتن برچسبهای فارسی ترجیحا بیشتر از ۳ یا ۴ کلمه نباید باشد. استفاده از جملات طولانی در برچسب کار درستی نمی باشد. شما باید از کلماتی استفاده کنید که موضوع مطلب را به خوبی نشان دهند و در عین حال از ۴ کلمه بیشتر نشود
  • تعداد برچسبهای یک نوشته نباید زیاد باشند.
  • هدف از استفاده برچسبها ,راهنمایی درست کاربران برای پیدا کردن مطلب مرتبط با موضوع مورد نظرشان است .استفاده  بیش ار حد از برچسب باعث سردرگمی کاربران میشود.در نظر داشته باشید که گوگل زمان مشخصی را در روز برای بررسی و ایندکس سایت  شما اختصاص میدهد، زیاد بودن صفحات بی استفاده موجب نادیده گرفته شدن صفحات اصلی سایت و گمراه کردن روبات های گوگل خواهد شد.
  • از برچسبهای قبلی استفاده کنید.مطالبی را که مورد علاقه و توجه کاربران سایتتان است را شناسایی کنید  و از همان ها به عنوان برچسب استفاده کنید. تعدادی مشخص و از پیش تعیین شده برچسب داشته باشید و در هر نوشته متناسب با محتوای آن از آنها استفاده کنید. تعریف Tag خیلی خاص و غیرعمومی برای هر مطلب کار اشتباهی است زیرا ممکن است دیگر هیچ نوشته ای مرتبط با آن نداشته باشید و یا آن Tag مورد توجه و نیاز کاربران سایت نباشد. برای مثال استفاده نام یک محصول فروشگاهی بعنوان برچسب به هیچ عنوان مناسب نیست زیرا شما هرگز محصول دیگری با همان نام نخواهید داشت.
  • هرگز از نام دسته در برچسب استفاده نکنید.
  •  دسته بندی ها به تنهایی مطالب مربوط به خود را به کاربران نشان خواهند داد. قرار دادن آنها بعنوان Tag و نمایش در صفحه ای جدید با محتوای یکسان نتیجه ای جز تاثیر منفی بر سئو سایت نخواهد داشت و کاربران شما را در یافتن مطالب کمک نمی کند.

حرف آخر

استفاده از تگها یا برچسب ها امروزه دیگر مثل گذشته تاثیر زیادی در سئو سایت ندارند و فقط هدف از استفاده از آنها بالا بردن کارایی سایت یا به قولی فرندلی بودن سایت میباشد. . استفاده از  کلمات کلیدی مورد نظرتان بعنوان Tag و استفاده بیش از حد از آنها تاثیری بر بهبود رتبه شما در نتایج گوگل نخواهد داشت  بلکه ممکن است برای شما جریمه بهمراه داشته باشد.

امروزه در اینترنت با صفحاتی مواجه میشویم که در پایین مطلب تعداد بسیار زیادی برچسب مشابه را بکار میبرند و برخی از آنها رتبه مناسبی نیز در نتایج گوگل بدست آورده اند. مطمئن باشید رتبه کسب شده به دلیل استفاده از برچسبها نیست. می تواند دلیلش قدیمی بودن مطالب بودن سایت باشد که در گذشته رتبه بسیار خوبی را کسب کرده اند و به اعتبار همانها هنوز هم گوگل آنها را در صفحات اول قرار میدهد یا حتی ممکن است که رقبای آن سایت در زمینه سئو و سایت بسیار ضعیف بوده باشند و به محض اینکه رقبا دست به کار شوند دیگر این سایت در صفحه اول گوگل جایی ندارد. پس ما از شما می خواهیم به جای استفاده از روشهای نامناسب برای سئو روش درست را در پیش بگیرید .

کلیدواژه برچسب چیست –

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هفده =