الگوریتم رنک برین گوگلReviewed by نرگس پارسا on May 13Rating: 5.0الگوریتم RankBrain

الگوریتم هوش مصنوعی گوگل RankBrain چیست؟ چگونه سایت را برای RankBrain بهینه سازی کنیم؟

الگوریتم رنک برین بخشی از الگوریتم مرغ مگش خوار است که در سال ۲۰۱۳ نام گذاری شده است.

برای بهتر شدن نتیجه سرچ گوگل توسط کاربران، گوگل از الگوریتم هوش مصنوعی یا رنک برین استفاده میکند.

این الگوریتم توسط هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ پیاده سازی شده است. از این رو با استفاده گوگل از این الگوریتم ،کار برای رقابت نتایج گوگل توسط سئو مستران سختر شده است.

در حقیقت رنک برین یک الگوریتم کاملا جدید نیست زیرا این الگوریتم بخشی از الگوریتم اصلی مرغ مگس خوار( Hummingbird) است و در تکمیل عملکرد آن آمده است.

ما در بحث های گذشته به طور کامل درباره الگوریتم مرغ مگس خوار توضیح داده ایم که می توانید برای درک بهتر این مقاله آن را مطالعه کنید.

برای درک بهتر ارتباط الگوریتم مرغ مگس خوار و هوش مصنوعی گوگل یک مثال می زنیم درست مانند قطعات سرهم شده یک اتومبیل که شامل اجزای  اصلی  و جانبی می باشد و برخی از قطعات جانبی باعث بهتر شدن عملکرد اتومبیل می شوند در اینجا هوش مصنوعی قطعه جانبی برا پیشبورد بهتر عملکرد الگوریتم مرغ مگس خوار است.

الگوریتم رنک برین

الگوریتم رنک برین

Google RankBrain حدودا ۱۵ درصد از سرچ های گوگل را پاسخ می دهد و یکی از مهم ترین ها بین ۱۰۰ ملاک جستجو در وبسایت ها می باشد .

گوگل الگوریتم های بسیار زیادی را برای بهترشدن نتایج جستجوی کاربران دارد که باعث شده گوگل یک شرکت منحصر به فرد باشد و جتستجو گر گوگل نیز محبوب شده است .

الگوریتم هایی مانند :

دزدان دریایی برای حفظ قانون کپی رایت

الگوریتم تاپ هیوی (top heavy) برای وبسایت هایی که تبلیغات زیادی دارند

الگوریتم موبایل فرندلی برای وب سایت هایی که رسپانسیو هستند و…

عملکرد الگوریتم رنک برین چگونه است؟

RankBrain قادر است مفهوم عبارات و کلمات کلیدی را درک کند و می تواند عبارات یا کلمات دارای معنای همسان را تشخیص دهد و نتیجه را نیز بر همین اساس فیلتر کنند و در مقابل پرس و جوی کاربران پاسخ های مناسبی ارائه دهد .

رنک برین می تواند یادبگیرد و الگوهای جدید را تشخیص دهد و می تواند  معنای عبارات و واژه‌ها را بهتر ازالگوریتم مرغ مگس خوار تشخیص دهد و با بازخوردی که از کاربران گوگل دریافت می‌کند، نتایجی را به کاربران نشان دهد که بیشترین شباهت را به آن عباراتی که در جستجوی آن بوده‌اند داشته باشد. در واقع این الگوریتم به گوگل کمک می‌کند تا حدس‌های بهتری از نظر معنایی در خصوص عبارات جستجو کاربران بزند.

الگوریتم رنک برین بر اساس عملکرد و رفتار کاربران عملیات خود را انجام می دهد، در اصل این الگوریتم بر اساس نحوه رفتار کاربران با نتایجی که برای آنها نمایش داده می شود محاسبات خود را انجام می دهد.

 

برای تولید محتوا و سئو و بهینه سازی وب سایت با تیم سایتی نو تماس حاصل فرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =